26-latka zabiła trójkę motocyklistów. Zaskakująca decyzja sądu

Kontrowersje wywołało postanowienie Sądu Okręgowego w Łodzi dotyczące 26-letniej Agnieszki Z., skazanej na pięcioletni pobyt w więzieniu za tragiczny wypadek, w którym zginęły trzy osoby. Mimo wyroku kobieta nie trafi natychmiast do aresztu. Priorytetem okazał się... staż zawodowy umożliwiający jej podjęcie pracy jako stomatolog.

.26-latka zabiła trójkę motocyklistów. Szokująca decyzja sądu
Źródło zdjęć: © Google Maps, Pixabay
Jakub Artych

Najważniejsze informacje

  • Agnieszka Z. została skazana za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.
  • Sąd odroczył karę pozbawienia wolności na trzy miesiące.
  • Decyzja podyktowana jest koniecznością odbycia stażu zawodowego.

26-letnia Agnieszka Z. została skazana na pięć lat więzienia za wypadek, w którym zginęło troje motocyklistów. Sąd Okręgowy w Łodzi podjął jednak decyzję o odroczeniu wykonania kary o trzy miesiące.

Jak informuje Radio Łódź, powodem tej decyzji jest konieczność odbycia przez skazaną stażu zawodowego, wymaganego do pracy w zawodzie stomatologa.

Do dramatycznego zdarzenia doszło 8 maja 2021 roku na ul. 11 Listopada w Aleksandrowie Łódzkim. Agnieszka Z., prowadząc samochód marki Jeep, w wyniku wyprzedzania zjechała na przeciwny pas ruchu.

Nocna prohibicja w Warszawie. "Policjanci odczuli ulgę"

Doprowadziło to do czołowego zderzenia z motocyklistami. Na miejscu zginęli dwaj mężczyźni, a 42-letnia pasażerka jednego z motocykli zmarła później w szpitalu.

Nie ma dnia, bym nie myślała o zmarłych, ich rodzinach i dzieciach - mówiła Agnieszka Z. podczas jednej z rozprawy.

Sąd oddalił wniosek prokuratury

Decyzja o odroczeniu kary na wniosek obrońcy skoncentrowała uwagę opinii publicznej oraz środowisk prawniczych. Prokuratura, nie zgadzając się z decyzją, złożyła zażalenie, które Sąd Okręgowy w Łodzi oddalił. Odroczenie kary jest motywowane koniecznością odbycia przez skazaną stażu zawodowego.

Ostatecznie Agnieszka Z. ma rozpocząć odbywanie kary 16 grudnia.

Wybrane dla Ciebie