10-latek zatrzymany za usiłowanie gwałtu i zabójstwa we Francji
"Le Parisien" donosi o zatrzymaniu 10-letniego chłopca, który jest zatrzymany w sprawie usiłowania gwałtu i usiłowanie zabójstwa 22-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło w kompleksie leśnym w Saint-Brieuc na północy Francji.
Jak opisuje "Le Parisien", 10-letni chłopiec został oskarżony w środę o atak nożem i usiłowanie gwałtu na 22-letniej kobiecie. Według relacji francuskiego dziennika 15 czerwca ofiara ćwiczyła w zalesionym kompleksie terenie Saint-Brieuc.
W pewnym momencie podbiegł do niej napastnik i "kazał jej się rozebrać". Kobieta odmówiła. Następnie agresor dźgnął 22-latkę nożem w brzuch i w ramię, po czym uciekł z miejsca zdarzenia.
Według informacji "Le Parisien" we wtorek funkcjonariusze patrolu zauważyli "osobę odpowiadającą rysopisowi podanemu przez ofiarę" i znaleźli nóż pasujący do tego, który został użyty podczas ataku. Zatrzymany ma zaledwie 10 i pół roku. Został osadzony w areszcie na 12 godzin, ale okres ten przedłużono. Przyznał się do winy.
Śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa i usiłowania gwałtu z użyciem broni formalnie wszczęto w środę (24 czerwca). Ze względu na fakt, że francuskie prawo nie przewiduje środków karnych wobec tak młodych osób, sędzia śledczy zarządził tymczasowy sądowy środek wychowawczy, zakazując chłopcu opuszczania domu w godzinach od 22:00 do 6:00 rano oraz kontaktowania się z ofiarą. - Nadzór nad przestrzeganiem tego środka będą sprawować służby ds. nieletnich - przekazał prokurator Julien Wattebled. Na razie nie wiadomo, jaki będzie dalszy los chłopca.