Każdego roku, służbę w policji pragnie rozpocząć co najmniej kilkaset osób. By tak się jednak stało, muszą one przejść bardzo szczegółowe testy sprawnościowe i zdrowotne. Tylko to jest bowiem w stanie zagwarantować, że pilnować przestrzegania prawa będą najlepsi z najlepszych.
To, jak wyglądają testy sprawnościowe, bez problemu można znaleźć w internecie. Mało kto sprawdza jednak, jak wymagania dotyczące zdrowia musi spełnić każdy przyszły funkcjonariusz przed przyjęciem do służby. Te w przeciwieństwie do coraz bardziej zaniżonych kryteriów sprawnościowych, nie ulegają zmianom.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jasno określa je Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 października 2018 r. To właśnie w nim znajdziemy rozpiskę wszystkich chorób dyskwalifikujących kandydata, z podjęcia pracy w polskich służbach mundurowych.
Te choroby dyskwalifikują ze służby w policji
Jednymi z podstawowych chorób wykluczających z podjęcia pracy w służbach mundurowych są wady słuchu, czy wzroku. W przypadku tych drugich istnieje pewien wyjątek, jaki stanowi możliwość korekty takiej wady za pomocą okularów. W innym przypadku uzyskanie pozytywnej opinii lekarza medycyny pracy będzie niemożliwe.
Podobnie jest w przypadku chorób zakaźnych jak wirus zapalenia wątroby typu B lub C czy HIV. Rozporządzenie MSWiA wyklucza także służbę w policji osób posiadających choroby układu krwiotwórczego (np. hemofilia), oddechowego (astma) czy te związane z sercem.
Całość zamykają choroby neurologiczne i psychiczne, jak epilepsja czy depresja. Te wyłaniają specjalne badania. Wymienione przypadłości, są jednak ogólne i chcąc wstąpić do służby, w celu uzyskania informacji warto skontaktować się z prowadzącymi rekrutacje jednostkami.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.