Najważniejsze informacje
- Sąd podjął decyzję o aresztowaniu podejrzanego.
- Ofiarą była pracownica Uniwersytetu Warszawskiego.
- Prokuratura przedstawiła kluczowe dowody w sprawie.
Sąd w Warszawie zdecydował o aresztowaniu mężczyzny podejrzanego o zabójstwo pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego. Do zbrodni na terenie kampusu doszło w czwartek. 22-letni Mieszko R. jest podejrzany o brutalne morderstwo przy pomocy siekiery
Postawiono mu zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, znieważenia zwłok oraz usiłowania zabójstwa 39-letniego strażnika uniwersyteckiego, który próbował pomóc zaatakowanej 53-letniej pracownicy portierni.
Obrońca podejrzanego, mecenas Maciej Zaborowski sygnalizował, że jego klient powinien być poddany badaniom psychiatrycznym i izolowany w odpowiednich warunkach. Już wiadomo, że Mieszko R. trafił do Aresztu Śledczego w Radomiu, który dysponuje oddziałem psychiatrycznym.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zakład ambulatoryjny w Radomiu jest właściwy. Teraz czas dla lekarzy, by określili, w jakiej kondycji psychicznej był w momencie popełnienia czynu i jest obecnie nasz klient - mówił adwokat po wyjściu z sali sądowej.
Mieszko R. trafi do Radomia. Jakie będzie miał warunki?
Wiadomo, że radomskie więzienie to jedna z największych i najnowocześniejszych jednostek penitencjarnych w Polsce. W ramach szpitala funkcjonuje tam oddział wieloprofilowy i właśnie psychiatryczny. Na tym pierwszym są 32 łóżka, a na drugim 22. Opieka medyczna udzielana jest całodobowo. Pracuje tam ośmiu lekarzy, to m.in. neurolodzy, chirurdzy, nefrolog i neurochirurg. Ordynatorem oddziału wieloprofilowego jest specjalista chorób wewnętrznych.
Aktualnie w oddziale wieloprofilowym jest 23 pacjentów. Ordynator oddziału psychiatrii i jego zastępca są specjalistami psychiatrii. W szpitalu dostępny jest sprzęt medyczny: kardiomonitor, elektrokardiograf, koncentrator tlenu, AED - informuje "Gazetę Wyborczą" Arleta Pęconek, rzeczniczka prasowa Służby Więziennej.
Areszt wyposażony jest w nowoczesną salę gimnastyczną oraz 15 kompleksów świetlicowych, 8 punktów bibliotecznych oraz bibliotekę centralną. Do realizowania praktyk religijnych przeznaczone są dwie kaplice. Osadzeni w radomskim areszcie biorą udział w wielu kursach zawodowych, zajęciach kulturalno-oświatowych, sportowych, pracach społecznych na rzecz społeczności lokalnej oraz akcjach charytatywnych.
Czytaj więcej: Morderstwo na UW. Tak znajoma wspomina ofiarę makabry
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.