W sobotni poranek w pobliżu szpitala w Lubinie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która oddaliła się ze szpitala i potrzebowała pomocy. Po jej odnalezieniu na sąsiedniej ulicy, wezwano karetkę pogotowia.
Przeczytaj też: Zaatakował ratownika medycznego. 37-latek usłyszał zarzuty
Podczas udzielania pomocy kobiecie, 45-letni mężczyzna niespodziewanie zaatakował ratownika medycznego, próbując go uderzyć.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Interwencja policji
Na miejscu zdarzenia znajdowali się policjanci, którzy natychmiast zareagowali na atak. Napastnik został obezwładniony i zatrzymany. W trakcie interwencji groził śmiercią jednemu z funkcjonariuszy oraz używał wulgarnych słów. Próbował także zmusić policjanta do zaniechania czynności służbowych. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.
Jak poinformował aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji, zatrzymany mężczyzna był już wcześniej skazany za podobne przestępstwo. W związku z recydywą grozi mu teraz do 4,5 roku więzienia. Sąd, na wniosek śledczych, zdecydował o jego aresztowaniu na trzy miesiące.
Wzrost liczby ataków na personel medyczny
Niestety, ataki na personel medyczny stają się coraz częstsze. W ubiegłym tygodniu w Krakowie zginął lekarz Tomasz Solecki, zaatakowany nożem przez niezadowolonego pacjenta. Podobne incydenty miały miejsce w Siedlcach, Janowie Lubelskim, Dębicy, Sopocie, Gdyni, Zielonej Górze i Tychach.
Zmiany w Kodeksie karnym
Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało zmiany w Kodeksie karnym, które mają zaostrzyć kary za ataki na personel medyczny. Minister Adam Bodnar poinformował, że projekt został wpisany do planu prac rządu i ma zostać przyjęty przez Radę Ministrów do końca kwartału, a następnie trafić do Sejmu.
Przeczytaj także: Kolejny atak na ratownika medycznego. Napastnik użył wózka inwalidzkiego
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.